Autopatie

 

Autopatie je mladá a slibně se rozvíjející metoda, kterou vynalezl a úspěšně šíří jeden z našich nejpřednějších homeopatů - pan Mgr. Jiří Čehovský. Využívá se při ní principu podobnosti stejně jako u klasické homeopatie s tím rozdílem, že látka, která pomáhá organismu dosáhnout rovnováhy, není cizí, ale vlastní. Používá se slina nebo dech nemocného člověka, který si sám pro sebe může ve speciální autopatické lahvičce  naředit svou slinu nebo dech a informací v nich obsaženou pak napomáhat vitální síle rychleji dosáhnout nejlepšího možného zdraví v daném čase.

Je to velmi jednoduché na přípravu, stačí mít lahvičku, čistou balenou nebo pramenitou vodu a trochu času, trpělivosti a pečlivosti při zacházení s lahvičkou.

Pro dítě nebo hodně nemocného člověka může autopatický lék připravit i jiná osoba za dodržení stanovených hygienických pravidel. Autopatii můžete úspěšně použít i pro své zvířezí mazlíčky, pokud budou ochotní se s vámi podělit o trochu svých slin (mám vlastní zkušenost s 12-letým voříškem, který se na podzim venku nachladil a nemohl se postavit na zadní tlapky, zoufalá o jeho život, právě po první přednášce o autopatii, jsem vsadila na lahvičku všechnu naději a vylovila z jeho neochotné tlamy trochu slin kapátkem a povedlo se, rozchodil se a zase měl dobrou náladu).

Pravidla přípravy, jak moc ředit a jak často autopatický lék připravovat, ráda vysvětlím. Princip užívání je podobný homeopatii - méně někdy znamená více, opakovat jen když je potřeba a pozorovat, co se děje, ponechat samouzdravování dostatek času.

U akutních onemocnění považuji autopatii za nejspolehlivější možnost, jak sám sobě nebo svému blízkému pomoci uzdravit se. Autopatii můžeme vhodně kombinovat i s Bachovou květovou terapií, v některých potřebných případech i s homeopatií.

Více si můžete přečíst na:

www.autopatie.cz